Över fyra veckors semester och lite inköpsresa samt hemmajobb har nu lidit till sitt slut och inatt somnar jag för första gången på länge med vetskapen att väckarklockan måste vara korrekt ställd. Ah. Okej då. Klockan ringde när vi for mot Stockholm Fashion Week också, men det gills liksom inte 🙂
Om jag har jobbångest? Njä. Fast fråga mig istället gärna i övermorgon om jag har semesternostalgi… svaret lär bli ja! Men.. vi planerar löst för solig tvåveckorstrip till vårvintern; jag får väl haka upp mig på den om vardagen blir för grå!
Tjenixen!
ps. nyss blev det officiellt att Mitt Romney är nominerad som republikanernas kandidat i presidentvalet. huvva. Obama!! you must win!
Vårt lösa planerande blev bokade biljetter igår. Idag är sista dagen på SAS kampanjpriser, så vi bokade två veckor till värmen i början av mars.
Tur det inte är samma tidszon vi planerar till annars hade jag blivit stressad! Samma avgångstid rör det sig kring iaf 🙂
Jag blir stressad av att planera så långt i förväg! Men det gör många lusentappar! Och det kanske är bra att veta att resan blir av?
Kunde du sova inatt? Eller låg du och väntade på att klockan skulle ringa?
Jadå! Det gick! – till slut… 🙂