1/4 – a p r i l a p r i l .

Just idag känns la ett sånt här scam änna helt okej 😀

20140402-195942.jpg

Annars går det sådär. Känner mig väldigt välkommen tillbaka på jobbet och alla goa arbetskamrater lyfter mig! Tack! Annars är jag värd för en rätt vissen virussamling. De gula pillren från Thailand är slut… nu får ont i örat, ögat och ett elakt munsår plötsligt spelrum. Jag attackerar med paracetamol och vectavir; vik hädan basilusker!

6 comments Lägg till din
  1. Du har inte testat kollodialt silver? Googla och läs. Vi testade på maken som åkte på en rejäl förkylning – men den kom av sig totalt… Så nu är första flaskan slut och en till står på lut… om den behövs.

    1. Eftersom jag inte vet om du med tanke på datumet skojar måste jag kompletteringsfråga: är inte silver giftigt att få i sig? Skulle det vara ett sånt där hokuspokus från alternativmedicins-sidan så, ja då är jag apsilut intresserad!

    1. Det hör väl lite grann till antar jag: nya baciller ska blandas med gamla i mig.

      Alltså. De var inte så spännande som de låter 🙂 en blandning av paracetamol och nåt iprenliknande plus nåt mer tror jag. Blev ju som en rejäl sköld mot elak infektion som försökte angripa antar jag, om inte annat smakade de sjukt illa (vi är ju vana vid att våra piller har ett skal av gelatin som gör dem lättsvalda…) och var i läskigt gul färg. Och de höll ju förkylningen borta tills jag kom hem och slutade äta pillerna!

      Tack! Mår mycket bättre nu, eller så har bara kroppen vant sig vid att vara lite skruttig… :p

    1. Dom thailändska bakterierna lämnade vi kvar! Dom svenska var däremot pigga på att bjuda på sig… :/ men nu mår jag mycket bättre!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *